Pielęgnacja cery trądzikowej

Przedstawiam moje, domowe, ale sprawdzone sposoby na walkę z trądzikiem.
Na początku wywaliłam wszystkie reklamowane kosmetyki, kremy i żele przeznaczone do cery trądzikowej, jedyne co te produkty robiły to masakrycznie przesuszały moją skórę. Czego efektem był jeszcze większy wysyp krost. Nic nie dawało także odstawienie słodyczy i nabiału, ale nie twierdzę by zajadać się czekoladą, pić litrami mleko czy jeść mega ostre potrawy, bo to na pewno nie przysłuży się zdrowej cerze. Z suplementów pomaga mi cynk oraz drożdże piwowarskie w tabletkach.

Jeśli chodzi o samą pielęgnację, to do mycia twarzy używam aptecznych, delikatnych środków myjących, które nie mają mydła w składzie. Peelingi mechaniczne nie wchodzą w grę, więc od czasu do czasu nakładam peeling enzymatyczny, który rozpuszcza martwy naskórek. Na mocno zaognione zmiany nakładam pastę cynkową lub żel punktowy z kwasem salicylowym, naprzemiennie. Raz lepiej działa jedno, raz drugie. Do twarzy mam lekki krem nawilżający, żel aloesowy i na noc najlepszy krem na rynku czyli Effaclar duo. Raz - dwa razy w tygodniu robię sobie maseczki z zielonej glinki, z aktywnym węglem i z cynkiem. Po ich zmyciu, jedyne co to wklepuję czysty żel z aloesu. I wszystko to daje wymierne efekty, bo trądzik jest pod kontrolą.

Komentarze

  1. Na cerę trądzikową najlepiej działa sterylizator kosmetyczny dostępny w większości gabinetów kosmetycznych. Wygładza on cerę, zamyka pory i znacznie poprawia przepływ krwi. Nasza buzia zyskuje niesamowitego kolorytu

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz